Na początek strony

Ulthera HiFu

Ulthera

Ulthera to znakomita alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy oraz ciała. W pełni bezpieczna, która nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji. Zabieg polega na precyzyjnej koncentracji fal ultradźwiękowych na obszarach twarzy i ciała, tam gdzie tylko pacjent odczuwa potrzebę liftingu. Tę samą technologię wykorzystuje się na całym ciele.

Zabieg Ulthera prezentuje nową kategorię zabiegów przeznaczoną do nieinwazyjnego liftingu twarzy. Modelowanie skóry jest wyjątkowo precyzyjne, a jej odmłodzenie – spektakularne. Jako jedyne urządzenie na świecie posiada certyfikację FDA ((Food and Drug Administration) na wykonywanie zabiegów bezinwazyjnego liftingu twarz

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegu Ulthera™ ?

Ulthera™ przeciwdziała siłom grawitacji, zmniejsza narastające z wiekiem nawisy skórne i zwiotczenia. Rezultatem zabiegu na twarz jest między innymi wyraźne uniesienie górnych powiek. Efekt liftingu w postaci podniesienia i zwiększenia napięcia skóry można także osiągnąć w innych newralgicznych obszarach takich jak: policzki, linia żuchwy czy podbródek. Modelowanie twarzy jest wyjątkowo precyzyjne, a odmładzanie skóry spektakularne.

Ulthera

Jak działa Ulthera™?

Skoncentrowana energia ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni dostarczana jest głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Powoduje to natychmiastowe obkurczenie skóry poprzez koagulację tkanek. Wyjątkowość technologii Ulthera™ polega na naturze tych strumieni, które są łagodne dla tkanek, a oddziałują dopiero w punkcie ogniskowej – tam, gdzie spotykają się fale ultradźwiękowe. Dzięki temu zewnętrzne warstwy skóry pozostają nietknięte, a płaszczyzny położone głębiej poddane są działaniu skoncentrowanej dawki energii. Punkty koagulacji termalnej, które powstają dzięki miejscowemu zdeponowaniu energii, inicjują naturalną odpowiedź organizmu – produkcję nowego, ulepszonego kolagenu, a w efekcie skutkują stopniowym podniesieniem skóry, ujędrnieniem, poprawą jej napięcia. Zastymulowane zostają procesy naprawcze w skórze pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Ulthera

Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczynamy od diagnostyki polegającej na wizualizacji tkanki podskórnej. Umożliwia to unikalna technologia obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE™, w którą wyposażony jest aparat Ulthera™,dzięki temu możemy widzieć strukturę tkanki skórnej do głębokości 8 mm – ocenić i określić precyzyjnie właściwą głębokość, na której będzie przeprowadzany zabieg, poniżej powierzchni skóry bez naruszania warstw naskórkowych. Następnie przystępujemy do fazy terapeutycznej polegającej na kierowaniu specjalnie dobranego strumienia ultradźwięków do wybranych obszarów skóry. Ulthera™ wyposażona jest w różnorodne głowice pozwalające dostarczać strumień skoncentrowanej energii przy użyciu różnych częstotliwości i różnej głębokości działania w zależności od specyfiki określonego obszaru.

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi?

Zabieg Ulthera™ nie wywołuje większego dyskomfortu. Tylko w chwili oddziaływania terapeutycznego fal pacjent może czuć lekki ból utrzymujący się przez kilka sekund. Można go jednak zneutralizować przez zażycie na pół godziny przed zabiegiem ogólnodostępnego środka przeciwbólowego (typu paracetamol). Nie należy przy tym przyjmować środków o działaniu przeciwzapalnym.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Utrzymywanie się efektu zabiegu zależy od indywidualnych cech pacjenta i właściwości jego skóry. Ważne jest, że z około 20% docelowego efektu można się cieszyć bezpośrednio po zabiegu, lifting i napięcie skóry pojawia się stopniowo do 90 dni po zabiegu – tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Efekt utrzymuje się przez co najmniej 18 miesięcy.

Ilu zabiegów i w jakiej częstotliwości potrzeba dla uzyskania zadowalających efektów?

Jeden zabieg jest wystarczający, aby osiągnąć zadowalający efekt – może to być zabieg na jednym lub dwóch poziomach głębokości, w zależności od stanu skóry poddawanego zabiegowi i celów terapii. Ulthera gwarantuje pełny i trwały efekt liftingu skóry i tkanek położonych poniżej. Pacjenci chcący pogłębić ten efekt mogą poddać się powtórnemu zabiegowi, ale nie wcześniej, niż po 3 miesiącach.

Porównanie działania Ulthery, radiofrekwencji i laserów frakcyjnych.

Zarówno głębokość działania, jak i uzyskiwana w tkance dzięki technologii HIFU najwyższa temperatura powodują, że Ulthera to obecnie bezkonkurencyjne urządzenie do bezinwazyjnego liftowania skóry.

Jednak analizująć ilustrację można zauważyć że połączenie zabiegu Ulthera z laserami frakcyjnymi jest obecnie najsilniejszą formą pełnego odmłodzenia skóry.

Ulthera
Ulthera HiFu    Liposonix HiFu Solta Medica    Coolsculpting Zeltiq Kriopoliza
Icoone        Lumenis LightSheer    Long Time Liner

Carbolift        Karboksyterapia - Carboxytherapy Dual MC2™          Endermologie LPG

Bioevolution Mesoterapia        Bioevolution Mesoterapia        RevitaLash        MediRaty